W niedzielę 10 listopada 2019 r., podczas Mszy św. odprawianej z okazji uroczystości zwieńczającej obchody 100-nej rocznicy odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską Niepodległości, Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, wprowadził do kościoła Ofiarowania Pańskiego w Warszawie relikwie 34 świętych i błogosławionych, którzy mieli wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości, a wśród nich naszą Matkę Założycielkę.

Na takiej uroczystości nie mogło nas zabraknąć. Matka Generalna Justyna i s. Wikaria Łucja oraz siostry z trzech placówek warszawskich: z Choszczówki, z ul. Marszałkowskiej i z Błonia, dołączyły do procesji sióstr zakonnych z różnych Zgromadzeń obecnych w tym dniu w parafii, aby « ofiarować » swoje Święte i Błogosławione i przedstawić ich wiernym.

« Każdy ma dążyć do świętości, miłować Boga, Kościół i Ojczyznę » wspomina Proboszcz natolińskiej parafii ks. Prałat Edward Nowakowski, przekonany, że w święto narodowe trzeba wspomnieć o tych wielkich Polakach, którzy zostali wyniesieni do chwały ołtarzy, a poprzez swoją pracę, duszpasterstwo i świętość włożyli swój wkład w odzyskanie niepodległości.

Specjalny relikwiarz w kształcie ryngrafu został zaprojektowany do tego wielkiego przedsięwzięcia. Przedstawia on Matkę Bożą Częstochowską na tle orła w koronie, a wokół Niej umieszczono 34 kapsuły z relikwiami świętych i błogosławionych Polskich. Wśród nich są: ks. Jerzy Popiełuszko, brat Albert Chmielowski, s. Faustyna Kowalska, ks. Michał Sopoćko, o. Rafał Kalinowski, s. Urszula Ledóchowska, o. Honorat Koźmiński i Matka Małgorzata Szewczyk.

Relikwiarz, w którym widać jeszcze jedną pustą kapsułkę przeznaczoną dla relikwii Kard. Stefana Wyszyńskiego, zostanie umieszczony w bocznej kaplicy kościoła, ozdobionej wielkim freskiem przedstawiającym tych świętych i błogosławionych, którzy są obecni w relikwiarzu.

W parafii zaplanowane są 34 spotkania na 34 niedziele, mające na celu prezentacje świętych i błogosławionych, aby wierni mogli się bliżej zapoznać z postaciami i życiorysem tych wielkich Polaków. Nasze siostry już dostały zaproszenie na niedzielę przypadającą w dniu 10 maja 2020 r., aby przybliżyć charyzmat i dzieło naszej Matki Założycielki.