ZAKŁAD OPIEKUŃCZO-LECZNICZY w Toruniu przy ul. Paderewskiego 2 prowadzony jest przez nasze Zgromadzenie od roku 1947.

Jest placówką niepubliczną, przeznaczoną dla kobiet przewlekle chorych, które ze względu na stan zdrowia i wiek potrzebują całodobowej opieki i pielęgnacji oraz korzystania z innych świadczeń zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Osoby przebywające w placówce przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, mają zakończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego. Ze względu na stan swojego zdrowia, stopień niepełnosprawności i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania, wymagają nadzoru lekarza oraz pielęgnacji i rehabilitacji. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy zapewnia środki farmakologiczne, materiały medyczne, wyżywienie, stosowne do stanu zdrowia pacjenta, rehabilitację  oraz terapię zajęciową.

Do ZOL mogą być przyjęci chorzy, którzy w ocenie wg skali Barthel otrzymują nie więcej niż 40 pkt. oraz nie mają choroby nowotworowej, ani psychicznej.

 Zakład udziela swym pacjentom całodobowego utrzymania i świadczeń zdrowotnych polegających w szczególności na:
  • pielęgnacji chorych,
  • pielęgnacji i opiece nad niepełnosprawnymi,
  • rehabilitacji leczniczej,
  • działaniach profilaktycznych,
  • badaniach i poradach lekarskich,
  • leczeniu.
Cele i zadania Zakładu wypełniane są w duchu miłości i służby chrześcijańskiej. Obejmują całego człowieka. Chorzy w Zakładzie objęci są stałą opieką duszpasterską, przy zachowaniu prawa do wolności sumienia i wyznania.

KONTAKT:
ul. Paderewskiego 2, Toruń
tel: 56/652 01 73
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NASZE1
mbb2 Small