Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

...świętość

1 listopada 2014, Sobota

Kim są święci? Dlaczego dobrze jest mieć przyjaciół wśród świętych? Bóg dał nam do pomocy potężną armię tysięcy świętych. Pomagają nam oni nie tylko na ból głowy i zgubione klucze, ale także w sprawach, które po ludzku patrząc wydają się niemożliwe. Ołtarze tych najbardziej pracowitych, wciąż są obsypywane kwiatami i wotami. Dobrze jest pamiętać o świętych, posłuchać co mają nam do powiedzenia, pozwolić się pouczyć, ucieszyć się z ich obecności. Dlaczego? Gdyż każdy święty wnosi do Kościoła coś niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju. Sekret świętych polega na tym, że oni nie tyle zbliżają się do Boga, lecz mają świadomość Jego niezmiennej i bliskiej obecności. To byli zwyczajni ludzie, którzy tak jak my szli przez życie, a teraz pomagają nam dojść do Boga. Wyróżniała ich wielka miłość do Boga i drugiego człowieka. Całymi sobą i swoim życiem wypełniali przykazanie miłości. Skąd więc w nich taka siła i zdecydowanie? Oni przeżywali swoje zwyczajne życie w sposób nadzwyczajny, a teraz uczą nas patrzenia w niebo i wskazują nam jego perspektywę. Świętości możemy uczyć się od naszej Matki Założycielki bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Bł. Karolina - galeria

24 października 2014, Piątek

Bł. Karolina Kózkówna – gwiazda ludu, córka polskiej ziemi, urodzona i wychowana w wiejskiej chacie w Wał Rudzie pod Tarnowem. W jej rodzinnym domu, gdzie panowała atmosfera przepełniona prostotą i duchem modlitwy, codziennie odmawiano różaniec. Kolejne dni wypełnione były pracą w domu i na roli, a rytm codzienności wyznaczały niedziele i święta kalendarza liturgicznego.

Z różańcem w dłoni...

1 października 2014, Środa

"Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytów..."

Stygmaty św. O. Franciszka

16 września 2014, Wtorek

W roku 1224 św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów. W jego życiu od dawna szczególne miejsce zajmowała kontemplacja wcielenia Chrystusa. Najprawdopodobniej 14 września 1224 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna Franciszek modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, doświadczył nadprzyrodzonego spotkania z Chrystusem, który ukazał mu się jako serafin, okryty sześcioma skrzydłami i przybity do krzyża. Z jego ciała wychodziły promienie, które przeszyły stopy, dłonie i bok św. Franciszka.

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Wspomnienie z beatyfikacji...

Wspomnienie z beatyfikacji...