Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Wielkanoc 2017 (zdjęcia)

16 kwietnia 2017, Niedziela

Kolejny już raz zapraszamy do wysyłania zdjęć dekoracji przygotowanych przez Siostry. Możemy przez to podzielić się radością ze Zmartwychwstania naszego Pana i ubogacić nawzajem tym co robimy. Adres e-mail: cmbb@op.pl

Nowa książka o bł. s. Sancji

3 kwietnia 2017, Poniedziek

Kardynał Zenon Grocholewski, postulator w procesie beatyfikacyjnym bł.Sancji (Janiny) Szymkowiak, dzieli się z czytelnikiem fascynującą drogą życiową i duchową Wielkopolanki, która postanowiła zostać świętą i postanowienie konsekwentnie realizowała - najpierw na studiach romanistycznych, potem w służbie zakonnej, wreszcie w trudnym czasie okupacji, kiedy to swoją wiedzą i dobrocią służyła jeńcom wojennym. Biografia bł. s. Sancji, przeniknięta światłem miłości płynącej ze słowa Bożego, stanowi punkt wyjścia do rozważąń na temat wychowania, życia rodzinnego i zakonnego, pracy nad własnym charakterem oraz służby bliźniemu.

Anioł Dobroci. Bł. Sancja Szymkowiak. W 15. rocznicę beatyfikacji

1 marca 2017, Środa

„Anioł Dobroci” - tymi dwoma słowami można w wielkim skrócie określić życie i działalność bł. s. Sancji Szymkowiak. Była ona zwyczajną i prostą dziewczyną, która pragnęła przeżyć swoje życie w sposób „niezwyczajny”. Trudno doszukiwać się w jej życiorysie spektakularnych wydarzeń, czy dokonywanych przez nią cudów. Ziemska wędrówka bł. s. Sancji Szymkowiak nacechowana była jednak nieprzeciętną pokorą, wiernością i miłością do Chrystusa i otaczających ją ludzi. Przyjęta przez nią życiowa dewiza „Jak się oddać Bogu, to oddać się na przepadłe” sprawiła, że bezgranicznie ufała Bogu, a w swojej codzienności bezkompromisowo szukała Jego woli. „Postać Siostry Sancji ma wiele do powiedzenia w obecnych czasach. Życie młodej chrześcijanki proponuje nie starzejące się nigdy wartości i cnoty. Pokazuje przede wszystkim młodemu pokoleniu, że miłość Boga powinna zajmować centralne miejsce w jego życiu”. W 2017 roku przeżywamy 15. rocznicę beatyfikacji bł. s. Sancji Szymkowiak, która odbyła się 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach. Wyniesienia na ołtarze poznańskiej serafitki dokonał św. Jan Paweł II w czasie swojej ostatniej podróży apostolskiej do Ojczyzny.

Echo z Bolivii

12 stycznia 2017, Czwartek

Nasze Siostry Serafitki posługujące w Bolivii przygotowały wraz z dziećmi, którymi się opiekują piękne jasełka. Zapraszamy do galerii zdjęć:) A także w dniu 26 listopada tego roku 11 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. Po wielomiesięcznym przygotowaniu pod okiem s. Andrei okazali się gotowi,aby przyjąć kolejny sakrament: Paula Rita, Carol, Nimia, Yan Carla, Silvia, Carla Patricia, Vanesa, Deisy, Gabriela, Adela i Alexander. Bez większych problemów przeszli przez egzamin u ks. Proboszcza. W piątek przed swoją uroczystością przystąpili do sakramentu spowiedzi. Pozostał Biały Tydzień w kościele parafialnym. Modlitwą i świadectwem życia bądźmy im starszymi siostrami w wierze.

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Krzyż Święty

Krzyż Święty

Krzyż - powszechny znak zbawienia towarzyszy nam w każdym momencie życia. W duchowości franciszkańskiej zajmuje on bardzo ważne miejsce - pozwala uwielbiać, adorować i kontemplować oddanie Jezusa dla zbawienia człowieka