Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Bł. Karolina

24 października 2014, Piątek

Bł. Karolina Kózkówna – gwiazda ludu, córka polskiej ziemi, urodzona i wychowana w wiejskiej chacie w Wał Rudzie pod Tarnowem. W jej rodzinnym domu, gdzie panowała atmosfera przepełniona prostotą i duchem modlitwy, codziennie odmawiano różaniec. Kolejne dni wypełnione były pracą w domu i na roli, a rytm codzienności wyznaczały niedziele i święta kalendarza liturgicznego.

Z różańcem w dłoni...

1 października 2014, Środa

"Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytów..."

Stygmaty św. O. Franciszka

16 września 2014, Wtorek

W roku 1224 św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów. W jego życiu od dawna szczególne miejsce zajmowała kontemplacja wcielenia Chrystusa. Najprawdopodobniej 14 września 1224 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna Franciszek modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, doświadczył nadprzyrodzonego spotkania z Chrystusem, który ukazał mu się jako serafin, okryty sześcioma skrzydłami i przybity do krzyża. Z jego ciała wychodziły promienie, które przeszyły stopy, dłonie i bok św. Franciszka.

Matka Boża Bolesna

14 września 2014, Niedziela

15 września każdego roku jest dla nas szczególnym dniem, w którym czcimy Maryję w tajemnicy Jej cierpienia. To Ona uczy nas każdego dnia z wiarą przyjmować to, co trudne, niezrozumiałe. Maryja Bolesna, nasza Patronka jest przykładem zawierzenia Bogu do końca. Jest Matką nadziei, i pokazuje,że nigdy nie można się poddawać, ale trzeba mieć silną wiarę, że ostatecznym celem jest zmartwychwstanie.

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Łzy Matki

Łzy Matki

W krzyżu MIŁOŚCI nauka