Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

PIĘKNO ŁASKI POWOŁANIA

24 kwietnia 2015, Piątek

Bóg, który jest Miłością i jest bogaty w Miłosierdzie, dając człowiekowi życie, prowadzi go drogami, które odwiecznie wybrał dla niego. Stwarzając go na swój obraz i podobieństwo, od początku nakreśla mu głęboki sens i cel, nadaje powołanie do miłości i świętości. Nawiązuje z każdą osobą indywidualną więź, przez co człowiek staje się w swoim najgłębszym „ja” istotą niepowtarzalną, wolną i niepodważalnie wartościową.

Warto przeczytać...

24 kwietnia 2015, Piątek

Do katechezy i nie tylko... Pewien wieśniak codziennie dostarczał do wioski wodę ze źródła w dwóch pękatych amforach, przytroczonych do grzbietu osła, kroczącego u jego boku. Z jednej z amfor, starej i pełnej pęknięć, podczas wędrówki wyciekała woda.

Misja w Santa Cruz de la Sierra, Boliwia

23 lutego 2015, Poniedziek

W kwietniu 2014 roku rozpoczęłyśmy pracę misyjną na kontynencie południowoamerykańskim. Hogar de la Esperanza, czyli Dom Nadziei to punkt docelowy naszej podróży przez Atlantyk. Czekała tu na nas spora grupa dzieci w różnym wieku. Hogar to na obecną chwilę ich dom. Takich miejsc, domów dziecka w Boliwii jest bardzo dużo, jednak nasz jest dość wyjątkowy. Mieszkją tu bowem dzieci, których rodzice aktualnie przebywają w więzieniu.

Nowy Ośrodek

25 stycznia 2015, Niedziela

Z radością informujemy, że po wielu miesiącach przygotowań, dnia 1 stycznia 2015r. swoją działalność rozpoczął Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy im. Bł. Sancji Szymkowiak.

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

JEZU UFAM TOBIE...

JEZU UFAM TOBIE...

W życiu człowieka przychodzi moment, kiedy trzeba powiedzieć STOP : pośpiechowi, zniewoleniom, lękom, natłokowi informacji....Trzeba odważnie podjąć decyzję....JEZU UFAM TOBIE...