Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Pamiętamy o Ojczyźnie

24 listopada 2015, Wtorek

Listopad to miesiąc, w którym wspominamy naszą Ojczyznę. Pamiętając o historii, która niejednokrotnie ukazuje nam, że Polska jest mocna tylko pod znakiem krzyża chcemy i dziś być wiernymi Bogu i Ojczyźnie. Z tej okazji mogliśmy przeżyć wiele wspaniałych uroczystości, organizowanych i przygotowywanych przez nas w przedszkolach, szkołach, parafiach... Zachęcamy do podzielenia się tą radością i wysłanie zdjęć lub scenariuszy, które zamieścimy na stronie. (adres: cmbb@op.pl)

Poświęcenie przedszkola w Bieździadce (zdjęcia)

13 listopada 2015, Piątek

9 listopada 2015 r. poświęcone zostało odnowione i rozbudowane przedszkole w Bieździadce. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Bp. Jana Wątroby. W świątyni zgromadzili się licznie kapłani, siostry zakonne, władze lokalne i najmniejsi - przedszkolaki z rodzinami. Nie zabrakło kosynierów z Bieździedzy:) Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli do pięknego budynku przedszkola i Biskup dokonał poświecenia . Następnie dzieci pod kierownictwem sióstr przedszkolanek zaprezentowały radosne przedstawienie i pasowanie na przedszkolaka.Niech odnowione przedszkole będzie miejscem wzrastania dla młodych serc w łaskach u Boga i ludzi.

Jubileusz w Szwecji (zdjęcia)

1 listopada 2015, Niedziela

Mija już 50 lat posługi Sióstr Serafitek w Szwecji. W tym roku dziękowałyśmy Bogu za ten czas, który został nam dany. Niech za wszystko Bóg będzie uwielbiony i błogosławiony. Wiele naszych sióstr pracowało i pracuje w trzech placówkach: przy chorych, w zakrystii, w katechezie, w kuchni... i wszędzie tam, gdzie nasz Pan nas wzywa. Dziękujemy za otwarte serce i ofiarne dłonie. Niech przez współpracę z łaską Bożą wszystko, co czynimy będzie na JEGO CHWAŁĘ!

Jesień w serafickim obiektywie (nowe zdjęcia)

27 października 2015, Wtorek

Zapraszam wszystkich, którzy są wrażliwi na to co niesie ze sobą dany nam czas, aby to co uda się uchwycić na zdjęciach wysłać na adres: cmbb@op.pl. Temat dotyczy tego, co aktualnie jest dla nas ważne, ale także cieszą nas rzeczy małe, nad którymi nie mamy czasu się zatrzymać, aby je zauważyć...

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Bolivia

Bolivia