Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Ceremonia powitania Papieża Franciszka na Krakowskich Błoniach

28 lipca 2016, Czwartek

28 lipca na Błoniach zebrał się ogromny tłum młodych serc, aby razem wielbić Boga i radować się z obecności pośród nas Papieża Franciszka. Kolorowe flagi powiewały nad nami, uświadamiając wszystkim, Chrystus czyni z nas jedną rodzinę Bożą. Z bijącym sercem oczekiwaliśmy przyjazd Papieża tramwajem. Gdy reszcie dotarł nastąpiło przywitanie, i zapoznanie się ze świętymi Patronami, którzy nam towarzyszą podczas tych dni.Nie zabrakło także naszego tańca krakowiaka i Lajkonika:) Po odczytaniu Słowa Bożego papież wygłosił nam homilię. Wiele słów zapisało się w naszych sercach... Mamy nadzieję, że pozwolą nam jeszcze skuteczniej być apostołami miłosierdzia.

Papież Fanciszek już w Polsce!

27 lipca 2016, Środa

Radość wypełnia nasze serca z obecności pośród nas Papieża Franciszka. 27 lipca zawitał do naszej parafii Najśw. Salwatora w Krakowie. Zgromadziłyśmy się razem z oczekującymi pielgrzymami przy drodze, którą miał przejeżdżać. Po oczekiwaniu wypełnionym śpiewem i modlitwą nastąpił ten oczekiwany moment. Mogłyśmy chociaż na chwilkę spotkać się z Piotrem naszym czasów, głową Kościoła. Ta radość przeniosła się potem na ulice, aż dotarła pod nasz dom generalny. Gdy grupa Gabończyków zawitała z tańcem to porwała w swoje rytmy młodzież z Pysznicy:)))) Na zdjęciach można to zobaczyć.

ŚDM w Krakowie rozpoczęte

26 lipca 2016, Wtorek

26 lipca na Błoniach Krakowskich uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza rozpoczęliśmy Światowe Dni Młodzieży. To szczególny czas, w którym wiara wzrasta w sercach wszystkich uczestników. Obecność tak wielu młodych wspaniałych i szlachetnych ludzi dodaje skrzydeł na przyszłe dni. Usłyszeliśmy pytanie: skąd jesteśmy, po co tu jesteśmy i z czym chcemy wyjechać... Zachęcamy wszystkich do wysyłanie ciekawych zdjęć z ŚDM:) przewidziane są nagrody dla najciekawszych ujęć. Adres: cmbb@op.pl

ŚDM Oświęcim (zdjęcia)

24 lipca 2016, Niedziela

W ciągu pierwszych trzech dni trwania Światowych Dni Młodzieży Siostry Serafitki z Oświęcimia gościły w swoich progach młodych pielgrzymów z całego świata, przebywających w tym czasie w diecezji bielsko-żywieckiej. Przybywający do naszego klasztoru mogli przede wszystkim zwiedzić muzeum bł. Matki Małgorzaty Szewczyk, poznając jej drogę do świętości, a także historię i charyzmat naszego Zgromadzenia.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

ŚDM w Krakowie

ŚDM w Krakowie