Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Z różańcem w dłoni...

1 października 2014, Środa

"Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytów..."

Stygmaty św. O. Franciszka

16 września 2014, Wtorek

W roku 1224 św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów. W jego życiu od dawna szczególne miejsce zajmowała kontemplacja wcielenia Chrystusa. Najprawdopodobniej 14 września 1224 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna Franciszek modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, doświadczył nadprzyrodzonego spotkania z Chrystusem, który ukazał mu się jako serafin, okryty sześcioma skrzydłami i przybity do krzyża. Z jego ciała wychodziły promienie, które przeszyły stopy, dłonie i bok św. Franciszka.

Matka Boża Bolesna

14 września 2014, Niedziela

15 września każdego roku jest dla nas szczególnym dniem, w którym czcimy Maryję w tajemnicy Jej cierpienia. To Ona uczy nas każdego dnia z wiarą przyjmować to, co trudne, niezrozumiałe. Maryja Bolesna, nasza Patronka jest przykładem zawierzenia Bogu do końca. Jest Matką nadziei, i pokazuje,że nigdy nie można się poddawać, ale trzeba mieć silną wiarę, że ostatecznym celem jest zmartwychwstanie.

WSPOMNIENIE BŁ. SANCJI SZYMKOWIAK

18 sierpnia 2014, Poniedziek

Sanktuarium Bł. Sancji Szymkowaik zgromadziło, jak każdego roku, czcicieli błogosławionej serafitki. Liturgiczne zgromadzenie, któremu przewodniczył ks. Paweł Wygralak, Rektor WSD w Poznaniu, pochylało się nad drogą do świętości Sancji - jako udziału w powszechnym powołaniu chrześcijańskim. Uroczystości zakończyły się procesją z relikwaimi oraz oddaniem czci przez wszystkich wiernych.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Łzy Matki

Łzy Matki

W krzyżu MIŁOŚCI nauka