Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Film z przedstawienia Karolina-Córka Polskiej Wsi

27 listopada 2014, Czwartek

W parafii WNMP w Biłgoraju 23 listopada odbyły się Zaduszki Chłopskie. W pierwszej części miało miejsce krótkie przedstawienie, które warto obejrzeć. W plikach do pobrania jest scenariusz.

Scenariusze z bł. Karoliną

26 listopada 2014, Środa

W tym roku przeżywamy rocznicę 100-lecia jej śmierci. Stąd powstaje wiele form upamiętniających tą prostą dziewczynę z Wał-Rudy. W plikach do pobrania zamieszczamy scenariusze związane z tą błogosławioną...

...świętość

1 listopada 2014, Sobota

Kim są święci? Dlaczego dobrze jest mieć przyjaciół wśród świętych? Bóg dał nam do pomocy potężną armię tysięcy świętych. Pomagają nam oni nie tylko na ból głowy i zgubione klucze, ale także w sprawach, które po ludzku patrząc wydają się niemożliwe. Ołtarze tych najbardziej pracowitych, wciąż są obsypywane kwiatami i wotami. Dobrze jest pamiętać o świętych, posłuchać co mają nam do powiedzenia, pozwolić się pouczyć, ucieszyć się z ich obecności. Dlaczego? Gdyż każdy święty wnosi do Kościoła coś niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju. Sekret świętych polega na tym, że oni nie tyle zbliżają się do Boga, lecz mają świadomość Jego niezmiennej i bliskiej obecności. To byli zwyczajni ludzie, którzy tak jak my szli przez życie, a teraz pomagają nam dojść do Boga. Wyróżniała ich wielka miłość do Boga i drugiego człowieka. Całymi sobą i swoim życiem wypełniali przykazanie miłości. Skąd więc w nich taka siła i zdecydowanie? Oni przeżywali swoje zwyczajne życie w sposób nadzwyczajny, a teraz uczą nas patrzenia w niebo i wskazują nam jego perspektywę. Świętości możemy uczyć się od naszej Matki Założycielki bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Bł. Karolina - galeria

24 października 2014, Piątek

Bł. Karolina Kózkówna – gwiazda ludu, córka polskiej ziemi, urodzona i wychowana w wiejskiej chacie w Wał Rudzie pod Tarnowem. W jej rodzinnym domu, gdzie panowała atmosfera przepełniona prostotą i duchem modlitwy, codziennie odmawiano różaniec. Kolejne dni wypełnione były pracą w domu i na roli, a rytm codzienności wyznaczały niedziele i święta kalendarza liturgicznego.

Audio

KsDrHabWygralaWyklad.mp3

Wykład ks. dr hab. Pawła Wygralaka wygłoszony podczas sesji poświęconej Bł. Sancji

Temat sesji " Wychowanie naszym zadaniem i powołaniem" Poznań, 17.11.2012, Centrum Jana Pawła II, parafia św. Rocha

Filmy

Bł. Karolina - Córka Polskiej Wsi

Bł. Karolina - Córka Polskiej Wsi

Przedstawienie odbyło się 23 listopada 2014 r. w parafii WNMP w Biłgoraju