Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Oświadczenie

5 września 2016, Poniedziek

W zawiązku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi sprawy niewłaściwego traktowania podopiecznych w DPS w Białce Tatrzańskiej prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej, oświadczam, że natychmiast po otrzymaniu niepokojących informacji o pewnych nieprawidłowościach w zachowaniu pracowników wobec podopiecznych placówki podjęto działania w celu ich wyjaśnienia.

Studium formacyjne w Gdyni Orłowie

4 września 2016, Niedziela

W dniach 8-18.08.2016 r. siostry mające jubileusz 10 lat od dnia złożenia ślubów zakonnych, przeżywały Studium Formacyjne w Gdyni Orłowie. Był to czas duchowego „wypłynięcia z Panem na głębię”, a w tym roku , był szczególnym przejściem „Bramy Miłosierdzia” Bożego Serca. Ważne było, by na Eucharystii i w ciszy adoracji odnowić miłość do Mistrza, by na wspólnych wykładach i spotkaniach podwoić zapał do służby i dawania świadectwa wiary i nadziei. Piękno wschodzącego słońca wzbudzało na nowo światło, które przez śluby zakonne zapalił Duch Święty w duszach tych, które zgodziły się iść za Panem drogą czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Panie, bądź uwielbiony za łaskę powołania. Pragniemy, odnowione w morzu Twego Miłosierdzia, trwać w wierności i nieustannie dawać Ci serce, byś mógł w nas i przez nas kochać ludzi.

Echo z Bolivii

23 sierpnia 2016, Wtorek

Pierwsza Komunia. Kilkoro naszych dzieci przygotowuje się pod bacznym okiem s. Andrei do pierwszej komunii. W maju tego roku niektóre z naszych dzieci przyjęły chrzest św.. Teraz przyszedł czas, aby przejść jeden krok dalej. Przygotowanie do pierwszej komunii św. to nie tylko znajomość małego katechizmu. To przede wszystkim praktyczna nauka jak żyć , jak postępować w Hogarze, w szkole. Nauka jak zaakceptować, że czasem trzeba coś zrobić wbrew siebie, bo to dobre dla innych, tak po prostu. Jak ustępować, wybaczać, pomagać, odrabiać lekcje i sprzątać. Zdumiewa nas radość dzieci i chęć współpracy. Oby tak dalej.

ŚDM w serafickim obiektywie!(NOWE ZDJĘCIA)

2 sierpnia 2016, Wtorek

Zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ. Znajdziesz tu chwile, które zostały zatrzymane dzięki wrażliwości naszym Siostrom. Zachęcamy do wysyłania kolejnych zdjęć, które zostaną dołączone do galerii. Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone:) Adres: cmbb@op.pl

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

ŚDM w Krakowie

ŚDM w Krakowie