Matka Małgorzata Łucja Szewczyk

Aktualności

Matka Boża Bolesna

14 września 2014, Niedziela

15 września każdego roku jest dla nas szczególnym dniem, w którym czcimy Maryję w tajemnicy Jej cierpienia. To Ona uczy nas każdego dnia z wiarą przyjmować to, co trudne, niezrozumiałe. Maryja Bolesna nasza Patronka jest przykładem zwierzenia Bogu do końca. Jest Matką nadziei, i pokazuje,że nigdy nie można się poddawać, ale mieć silną wiarę, że ostatecznym celem jest zmartwychwstanie.

WSPOMNIENIE BŁ. SANCJI SZYMKOWIAK

18 sierpnia 2014, Poniedziek

Sanktuarium Bł. Sancji Szymkowaik zgromadziło, jak każdego roku, czcicieli błogosławionej serafitki. Liturgiczne zgromadzenie, któremu przewodniczył ks. Paweł Wygralak, Rektor WSD w Poznaniu, pochylało się nad drogą do świętości Sancji - jako udziału w powszechnym powołaniu chrześcijańskim. Uroczystości zakończyły się procesją z relikwaimi oraz oddaniem czci przez wszystkich wiernych.

Bł. Sancja

18 sierpnia 2014, Poniedziek

18 sierpnia każdego roku wspominamy naszą bł. s. Sancję. Ona jest dla nas przykładem, aby starać się o świętość każdego dnia. Każdą chwilę życia trzeba przeżyć zwyczajnie, ale niezwyczajnie. Bł. s. Sancja stała się patronką młodzieży uczącej się. Niech jej życie będzie dla nas drogowskazem w drodze do nieba!

Jubileusze profesji zakonnej w Rzeszowie

15 sierpnia 2014, Piątek

14.08.2014r. w domu prowincjalnym w Rzeszowie odbyła się wielka uroczystość jubileuszowa, podczas której dziękowałyśmy za jubileusz: 60 lat, 50 lat i 25 lat życia ślubami zakonnymi. 13 Sióstr Jubilatek dziękowało Bogu za ten piękny czas, a my razem z nimi...

Audio

RadioVia-Rzeszow-21122012.mp3

Radio VIA - Rzeszów - rozmowa z s. Ryszardą Olech

Filmy

Łzy Matki

Łzy Matki

W krzyżu MIŁOŚCI nauka