266px StFrancis part

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.

One Boskie! odc. 5: m. Małgorzata Szewczyk

Skupienia
Termin: 2018-06-15 17:00 - 2018-06-17 13:00

Miejsce: Poznań

W tym roku nasze poznańskie dni skupienia chcemy przeżywać wraz ze świętymi kobietami ważnymi dla nas, Serafitek.

Jako ostatnia patronować nam będzie nasza Założycielka - matka Małgorzata Łucja Szewczyk. Ona mimo wielu przeciwności z niesamowitą odwagą przyjmuje swoje powołanie: młoda dziewczyna, która bardzo wcześnie straciła rodziców, rusza w szaloną pielgrzymkę do Ziemi Świętej(wtedy nie było ubezpieczenia!), służy tam przez dwa lata, po czym wraca i kierowana przez o. Honorata zakłada Zgromadzenie, w czasach, gdy klasztory się kasuje, a nie gratuluje rozwinięcia dzieła. Własnymi rękami z pomocą sióstr buduje kościół w Oświęcimiu a przy nim klasztor i inne budynki niezbędne do posługi, a wszystko to stoi do dzisiaj. Na koniec oddaje to wszystko w ręce innej siostry, a sama umiera w opuszczeniu, przez ostatni rok życia nie mogąc nawet założyć habitu.
Zwykła kobieta. Taka jak ja i Ty. Chcesz wiedzieć, co zrobić ze swoim życiem, by go nie zmarnować? Zapraszamy! Jeśli chcesz, możesz razem z nami spędzić ten weekend, pytając Boga, o to jaka jest Twoja droga? I co zrobić, żeby nic na niej nie ominąć?

Weź ze sobą Pismo Święte, śpiwór i dobry humor. Do zobaczenia!

 

Telefon
516896270
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
ul. św. Rocha 13, Poznań

 

Terminy


  • Od 2018-06-15 17:00 do 2018-06-17 13:00

Wspierane przez iCagenda

mbb2 Small
slowo boze